Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Od 1967 roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to przypada 2-go kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Celem tego święta jest inspirowanie najmłodszych do czytania i rozwinięcia miłości do książek.

W rzeczy samej, pomaganie dzieciom tworzyć dobre nawyki czytania to coś, co będzie miało długotrwały efekt na ich życie. Większość z nas do tej pory żywo pamięta książki takie jak „Nowe Szaty Cesarza,” „Królowa Śniegu,” czy „Dziewczynka z Zapałkami” napisane przez Andersena.

Książki dla dzieci, w przeciwieństwie do tych dla dorosłych, muszą brać pod uwagę wiele różnych czynników i muszą przedstawiać różne zagadnienia w sposób przystępny dla różnych poziomów rozwoju dziecka. Dobre książki dla dzieci, takie jak te pisane przez Andersena, potrafią przekraczać różnice kulturowe i nadal bawić i wychowywać dzieci bez względu na ich pochodzenie.

Czytanie dzieciom pomaga stymulować ich mózg, rozwija język i zasób słownictwa, usprawnia pamięć i poszerza wiedzę ogólną. Ponadto, gdy spędzasz czas czytając swojemu dziecku, budujecie razem szczególny rodzaj więzi emocjonalnej.

Pamiętaj, jak zauważył Umberto Eco

„Kto czyta książki, żyje podwójnie.”

Omówienie

*